AUTÓGÁZ

Szervizünk rövid határidővel és kedvező árakkal vállalja gépjárműve kettős üzeművé történő átalakítását és minden kettős üzemű gépjármű időszakos gázbiztonsági felülvizsgálatát és tartálycseréjét is.
Számunkra fontos, hogy Ön megelégedéssel és biztonsággal használhassa gázüzeművé alakított járművét, ezért különösen nagy gondot fordítunk a beszerelt alkatrészek és rendszerek kiválasztására - ügyfeleink igényeit maximálisan szem előtt tartva - és a beszerelés minőségére is.
Újdonság, hogy szervizünk megkezdte a dízelüzemű erőgépek, kamionok, kisteherautók és egyéb dízel járművek dízel-gáz vegyes üzemre történő átalakítását.
Ha Ön olyan típusú járművel rendelkezik, melyre van Sorozat-átalakítási Engedély és még három hónapnál több idő van a következő műszaki vizsga időpontjáig, akkor a Közlekedési Felügyelet nevében kiállított Műszaki Adatlapot állítunk ki az Ön részére, melynek birtokában a területileg illetékes Okmányiroda jogosult a forgalmi engedélybe bejegyezni a jármű kettős üzemre történt átalakítását.

Amennyiben nincs már érvényes műszaki vizsga a járművön, úgy a soron következő műszaki vizsga során vezetik az okmányokba a kettős üzemmódot. Ha az Ön járművére nincs Sorozat-átalakítási Engedély, akkor az átalakítás után minden esetben egy Átalakítási Tervdokumentációt kell készíteni, és műszaki vizsgára kell vinni a gépkocsit a műszaki vizsga lejárati időpontjától függetlenül. Ez esetben az átalakítás költsége megnő az Átalakítási Tervdokumentáció árával és a műszaki vizsga díjával. Pontos árajánlatot a gépkocsi típusának és motorkódjának teljes ismeretében tudunk adni.

Az autógázról általában:

A cseppfolyós gáz lehet propán, bután, butilén, izobutilén, izobután, propilén és ezek elegyei. Az az autógáz, amit tankolunk az autónk tartályába, az közel azonos összetételű a háztartási PB gázzal. A lényegi különbség csupán annyi, hogy az autógáz nem tartalmazhat vizet és kén-hidrogént, sőt a szennyező anyag is jóval kevesebb.
A bányászott szénhidrogénekből finomítás során melléktermékként nyerik. Fontos még megemlíteni, hogy a motorok káros anyag kibocsátása jóval kisebb gázüzemben, mint benzin üzemben. Ezáltal Ön hozzájárul környezetünk védelméhez, és a levegő tisztábbá, egészségesebbé tételéhez.